Звіт роботи ЗПО «ЗЦКВПВ «Школа джур» в 2023 році
Позашкільна освіта є невід’ємним складником системи освіти, яка створює додаткові можливості для духовного, інтелектуального, і фізичного розвитку дітей та підлітків. Заклад позашкільної освіти « Запорізький центр козацького військово-патріотичного виховання Школа джур» Запорізької міської ради (далі ЗПО «ЗЦКВПВ «Школа джур») здійснює свою діяльність згідно з Конституцією України та на підставі законів України «Про освіту», «Про позашкільну освіту», рішень органів місцевого самоврядування.
В умовах збройної агресії російської федерації наш заклад не припиняв працювати, організовуючи освітній процес, виховання, розвиток фізичних, творчих здібностей дітей та учнівської молоді, забезпечуючи їх змістовне дозвілля та психологічну підтримку.
ЗПО «ЗЦКВПВ «Школа джур» – позашкільний заклад, у якому протягом 2023 навчального року охоплювали 5 напрямів позашкільної освіти:
- військово-патріотичний напрям: ( гуртки: «Початкова військова підготовка»; «Козачата»; «Джура»);
- фізкультурно-спортивний напрям: ( гуртки: «Єдиноборства»; «Загально фізична підготовка»; «Спортивні танці»);
- туристсько-краєзнавчий напрям: ( гурток: «Основи туристської підготовки»);
- гуманітарний напрям: (гуртки: «Історія України та козацтва» «Українське народознавство. Берегиня»).
- соціально-реабілітаційний напрям: ( гуртки: «Основи долікарської допомоги»; «Лідер ХХІ століття»; «Соціально-фізична реабілітація»);
Головною метою закладу є здобуття знань та умінь з історії Українського козацького козацтва, навичок військово-спортивної підготовки учнівської молоді на основі народних звичаїв та усвідомлення славного, героїчного минулого наших предків і ставить перед собою вирішення наступних завдань:
- формування почуття патріотизму і духовності, національної свідомості, поваги до свого народу, його історії, держави, гордості за минуле і сучасне; якостей, які безпосередньо впливають на досягнення достатнього рівня обороноздатності держави та зміцнення її могутності на основі героїчних прикладів історії українського народу, Другої світової війни, національно-визвольних рухів та сучасних Збройних Сил України;
- формування психологічної та фізичної готовності вихованців до виконання громадянського та конституційного обов'язку щодо захисту національних інтересів та незалежності держави, підвищення престижу військової служби, формування і розвиток мотивації до служби в Збройних Силах України, військово-професійної орієнтації молоді;
- формування здорового способу життя, зміцнення духовного і фізичного здоров’я дітей і підлітків;
- розвивати козацьке виховання через народні ігри та забави. Історичні корені козацьких єдиноборств та їх основні види: «Спас» боротьба, «Бойовий гопак», «Нахрест», «Пластун» та прикладні види спорту рукопашний бій, стрільба, веслування тощо;
- розвивати здібності та обдарування дітей, надання їм можливості для творчого самовизначення у позаурочний час в закладах загальної середньої та професійної освіти;
- розвивати високі моральні якості: мужність, сміливість, чесність, наполегливість, фізичну витривалість та загартованість;
- розвивати та підвищувати рівень компетенції та удосконалення методів роботи козацької старшини, наставників, керівників загонів, джур, вихованців та педагогічних працівників закладів освіти м. Запоріжжя;
- виховання дружніх стосунків між «Школами джур» та іншими організаціями національно-патріотичного спрямування;
- виховання патріотів України на засадах національної гідності, високої самосвідомості та активної громадянської позиції;
- виховувати шанобливе ставлення до героїчних подвигів українських воїнів сучасності, учасників АТО та ССО (сили спеціальної операції) ЗСУ(Збройних Сил України);
- виховання поваги до Конституції України, прав і свобод людини та громадянина, почуття власної гідності, відповідальності перед законом за свої дії.
У закладі обладнано 7 спортивних залів, 1 танцювальна зала; 1 методичний кабінет на 2 робочих місця, 1 Світлиця, Все це дає змогу забезпечувати функціонування ЗПО «ЗЦКВПВ «Школа джур». Усі навчальні кабінети закладу частково укомплектовані необхідним обладнанням, інструментами, матеріалами, реквізитом та меблями для проведення гурткових занять відповідно до навчальних програм та профілю гуртків.
Однак, нагальною залишається проблема укомплектування матеріалами кабінети для якісного дистанційного навчання в них.
Безпосередньо в будівлі Центру ведеться робота в 11 гуртка, 26 групах із загальною кількістю вихованців 385 (56.2 % від загальної кількості вихованців закладу).
Також ЗПО «ЗЦКВПВ «Школа джур» організовує роботу своїх гуртків, у приміщеннях інших навчальних закладів міста Запоріжжя, у 2023-2024 навчальному році на підставі до укладених договорів на базі 4 закладів освіти Комунарського району організована робота 4 гуртка, 7 груп, що становить 105 вихованців (15.33 % від загальної кількості вихованців закладу).
Олександрівський район - організована робота 1 гурток, 1 група, 15 вихованців (2.19 % від загальної кількості вихованців закладу); Дніпровський район - 3 групи, 1 гурток, 45 дітей (6.57 % від загальної кількості вихованців закладу); Хортицький район - 3 гуртка, 5 груп, 75 вихованців (10.95 % від загальної кількості вихованців закладу); Шевченківський район - 2 гуртка, 4 групи, 60 вихованців (8.76 % від загальної кількості вихованців закладу)
Керуючись у своїй роботі Законами України «Про освіту», «Про позашкільну освіту», Положенням про позашкільний навчальний заклад, власним Статутом, з метою задоволення потреб дітей у здобутті позашкільної освіти, ЗПО «ЗЦКВПВ «Школа джур» сформував мережу гуртків, робота яких здійснюється за бюджетне фінансування. (Таблиця 1).
У 2023-2024 навчальному році відбулися зміни у мережа гуртків ЗПО «ЗЦКВПВ «Школа джур» у порівнянні з 2022-2023 н.р.
ЗПО «ЗЦКВПВ «Школа джур» здійснює освітній процес у гуртках на безоплатній основі.
З метою підвищення педагогічної майстерності та вдосконалення педагогічного досвіду протягом року у закладі проводиться робота щодо залучення педагогічних працівників до інноваційної діяльності. З метою підвищення професійного рівня педагоги ЗПО «ЗЦКВПВ «Школа джур» беруть участь в онлайн конференціях, вебінарах, лекціях як обласних так і всеукраїнських таких як : «Методологічний семінар з позашкільної освіти,online відкритої лекції «Навчальна програма позашкільної освіти»; «Інтелектуальні системи як засоби для організації роботи працівників закладів освіти»; «Інформаційно – цифрова компетентність як ефективний інструмент професійного розвитку педагога позашкільної освіти»; «Медіаграмотність застосувати не можна відмовитися»; «професійний стандарт та skills сучасного педагога: вимога чи можливість професійного ставлення»; «Самооцінювання закладу позашкільної освіти : дорожня карта»; « Організація дистанційного навчання в закладах освіти різних типів та форм власності»; «Безпека у цифровому суспільстві та освітньому середовищі»; «Боти: від загроз до можливостей. Чат-боти для освіти»; « Компетентності педагога: знання, уміння та навички відповідно до Професійного стандарту. Умови та порядок присвоєння педагогічних звань»; «Міжнародне гуманітарне право: основні теоретичні засади та можливості вивчення в закладах освіти»; «Національно патріотичне виховання в освітньому процесі: досвід, виклики» в рамках «Серпневих студій»
Традиційно з 1 по 15 вересня у закладі проводиться День відкритих дверей, у програму якого входять заходи по залученню школярів до гурткової роботи, але як і в 2022 році у зв’язку з воєнним станом в країні з міркувань безпеки не проводилися і в 2023 році, набір вихованців, інформація про роботу та пропаганда Закладу проводилася через рекламу в соцмережах, оголошеннями та батьківську громадськість.
В зв’язку з воєнним станом в країні були обмеження з проведенням масових свят та різних заходів однак у 2023 навчальному році були проведені свята та заходи: до Дня Святого Миколая, Дня ЗСУ, Різдва, Міжнародного Дня захисту дітей, 140-річчю від дня народження генерал-хорунжого Армії УНР Марка Безручка тощо.
У 2023 році було організовано та проведено в закладі : «Відкритий козацький військово-патріотичний вишкіл «Джура - 2023», до якого було залучено близько 115 вихованців.; «Вікторина, присвячена 140-річчю від дня народження генерал-хорунжого Армії УНР Марка Безручка»; «Вишкіл «Запорозьке козацьке триборство»; «Конкурс малюнків до Дня козацтва»; «Перший етап міського відбіркового конкурсу читців «Мова єднає»; «Тижденъ безпеки дорожнъого руху (Конкурс малюнків «Безпека на дорозі»; Козацький військово-патріотичний вишкіл «Котигорошко» присвячений до Дня Збройних Сил України та Дня Святого Миколая»
Основним показником освітнього процесу є результативна участь вихованців у міських, обласних та всеукраїнських конкурсах.
Протягом 2023 року вихованці з супроводом керівників гуртків взяли участь у масових заходах:
1. Міських:
- Конкурс «Добро починається з тебе» Благодійна акція «Відкриваємо серця для добра »;
- Фестиваль до Дня Захисника України «Твоїх героїв славимо, Україно»
- Конкурс соціальної реклами «Збережемо майбутнє молоді»
- Конкурс «Мова єднає»
- Міський відкритий конкурс дитячої творчості «Екодизайн»
2. Обласних:
- Онлайн конкурс з науково-технічної творчості «Козацькими стежками» ( 1 місце)
- Фестиваль традицій «Природа рідного краю – джерело натхнення»
3. Всеукраїнських:
- Дитячо-юнацькій військово-патріотичній грі «сокіл « «Джура» ( 3 місце в номінації Історія козацтва та України)
- Відкритий фестиваль- майстерня «Адреса дитинства– Гра» (Диплом лауреата в номінації «Ролики» на тему « Герої мого міста»)
Відсутність достатньої матеріально-технічної бази гальмує процес відкриття нових гуртків технічного профілю, у яких є нагальна потреба. назріла необхідність створення авторських програм, підготовка до друку методичних матеріалів «На допомогу керівникам гуртків».
В закладі працює 19 педагогічних працівників, 12 основних працівників та 7 сумісників. 18 педагогічних працівників мають повну вищу освіту, 2 неповну вищу. В закладі працює 10 технічних працівників.
Педагогічний колектив ЗПО «ЗЦКВПВ «Школа джур» в 2023 року складав 19 педпрацівників (12 основних та 7 сумісники), з яких: мають вищу освіту – 17, середню спеціальну – 2, технічного персоналу на постійній основі –10.
Якісний та кількісний аналіз складу педагогічних працівників закладу у 2022/2023 навчальному році виглядає таким чином:
Стаж роботи більше трьох років у 68.42 % педпрацівників: «керівник гуртка — методист» — 2 (Чиженок Ю.А., Циб С.О.), методист з вищою категорією – 1 (Кулик Л.І. по закінченню 2022-2023 н.р. вийшла на пенсію).
Велику стимулюючу роль у професійному зростанні педагогічних кадрів відіграє атестація, яка сприяє моральному і матеріальному заохоченню педагогічних працівників, узагальненню та впровадженню досвіду кращих педагогів у практику навчання та виховання дітей.
Педагогічними працівниками закладу протягом року, проводились онлайн відкриті заняття з наданням конспекту заняття.
У 2023 навчальному році атестувалось 5 педпрацівників, з них 3 на підтвердження раніше встановленого 12 тарифного розряду на І рівні атестаційної комісії ( Архіпов В.А., Вербило С.В., Ларцев О.Ю.), 2 на підтвердження раніше прискоєного звання «Керівник гуртка- методист» на ІІ рівні атестаційної комісії. ( Чиженок Ю.А., Циб С.О.)
Підведення підсумків професійної діяльності керівників гуртків, що атестувалися здійснено на педагогічній раді 3 від 17.03.2023, протокол № 38. Наказ по підсумках атестації №13 від 17.03.2023р.
У наступному 2024 році в закладі не буде проводитися атестація за відсутності працівників у яких минуло 5 років після останньої атестації, за заяв від пед. працівників на позачергову атестацію
Обов’язковою умовою при атестації та набуті нових знань та навичок є проходження курсів підвищення кваліфікації. У 2022 році на посаді заступника директора з НВР новий працівник, у 2023 році новий методист, тому у 2024 році будуть проходити курси з підвищення кваліфікації « Керівники (директори, заступники), методисти, завідувачі відділами закладів позашкільної освіти»
У 2023 навчальному році ведеться робота з сайтом ЗПО «ЗЦКВПВ «Школа джур» https://school-djur.wixsite.com/my-site-2 . Карта сайту має меню: « Головна» (Історія Школи джур, Гуртки, Розклад занять, Додаткова інформація), « Школа джур» ( Адміністрація, Контакти), «Розклад гуртків», «Прозорість та відкритість» ( Інформація, Вишколи, Сокіл «Джура»). Слід зазначити, що з метою створення єдиного інформаційного простору, реклами закладу, залучення вихованців та громадськості до співпраці створено сторінки ЗПО «ЗЦКВПВ «Школа джур» в соціальних мережах та «Facebook».
Адміністрація та педагогічний колектив розуміють значення ІКТ в системі сучасної освіти, тож реалізації цього питання приділяється значна увага. Застосування комп'ютерів в освіті привело до появи нового покоління інформаційних освітніх технологій, що дали змогу підвищити якість навчання, створити нові засоби впливу, ефективніше взаємодіяти педагогам з вихованцями.
Так, протягом трьох років частина педагогів пробувала працювати дистанційно, розроблялись заняття, проводили онлайн – заняття. Хоч вся ця робота була далеко не досконалою, але педагоги продовжують розвиватися і не зупинятися у своїх навичках.
Соціальна підтримка дітей пільгових категорії, які навчаються в ЗПО «ЗЦКВПВ «Школа джур», проводиться згідно з чинним законодавством. На початок навчального року були підготовлені списки вихованців пільгових категорій.
Фінансування діяльності закладу забезпечується за кошти міського бюджету, та за власні зароблені.
У закладі розроблена «Освітня програма закладу позашкільної освіти», затверджена наказом від 27.07.2023р. №45/1, Положення про внутрішню систему забезпечення якості освіти, які забезпечують реалізацію державної політики щодо збереження і розвитку позашкільної профільної освіти затверджена наказом від 27.07.2023р. №45/1, Положення про цифрову безпеку затверджена наказом від 27.07.2023р. №45/1, План роботи ЗПО «ЗЦКВПВ «Школа джур» затверджена наказом від 27.07.2023р. №45/1 також складено програму розвитку ЗПО «ЗЦКВПВ «Школа джур». Також у 2023/2024 навчальному році була оновлена база навчальних програм.
У 2023 навчальному році було виділено кошти для проведення вишколу, поповнення матеріально-технічної база; для поповнення технічного інвентарю та сантехнічного забезпечення, ЗПО «ЗЦКВПВ «Школа джур».
1. Проведення Відкритого козацько військово-патріотичного вишколу «Джура - 2023» - 7049.10 грн.
2. Комп’ютер в комплекті - 7396.00 грн.
3. Сантехнічне обладнання - 12355.00 грн.
4. Технічний інвентар - 8789.00 грн.
5. Канцелярське приладдя - 4697.40 грн.
6. Павербанки - 1398.00 грн.
У 2023 році було прийняте рішення Запорізької міської ради від 27.09.2023р. № 50 «Про Програму розвитку козацького Звичаю Спас у м. Запоріжжя на 2023-2028 роки», наш заклад було обрано основним з закладів міста Запоріжжя для розвитку козацького звичаю Спас протягом 2023-2028 років, для ефективного розвитку наш заклад буде забезпечений матеріально-технічним інвентарем, від якого будуть залежить ефективність та якість проведення гурткових занять та патріотично-масових заходів на районних, міських, обласних і Всеукраїнських рівнях та проведення міських конкурсів таких як: Міський військово-патріотичний захід «Запорізьке-козацьке триборство», присвячений Дню Українського козацтва; Міський козацький військово-патріотичний вишкіл «Котигорошко», присвячений Дню Збройних Сил України; Міський Козацький військово-патріотичний вишкіл «Зима -2024»; Участь в обласному етапі Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-спортивної гри Українського козацтва «Сокіл»(«Джура»); Створення сучасного освітнього простору у закладі позашкільної освіти «Запорізький центр козацького військово-патріотичного виховання «Школа джура» на загальну суму 6757500.00 грн.
Інформаційний матеріал щодо Закладу позашкільної освіти
«Запорізький центр козацького військово-патріотичного виховання «Школа джур»
Загальна інформація про ЗЦКВПВ «Школа джур»
ЗПО «Запорізький центр козацького військово-патріотичного виховання «Школа джур» Запорізької міської ради належить на правах власності територіальній громаді м. Запоріжжя, є юридичною особою, підпорядкований територіальному відділу освіти Комунарського району. Фінансування здійснюється департаментом освіти і науки Запорізької міської ради.
Юридична адреса закладу: м. Запоріжжя, вул. Чумаченка, 13-А.
Будівля ЗПО «ЗЦКВПВ «Школа джур» (далі Центр) розташована на ділянці в 1 гектар.
«Школа джур» має свої певні традиції, обряди, символи, внутрішній статут та єдині вимоги до вихованців. Кожна сотня для козацьких урочистостей має своє знамено, емблему, які виготовляють самотужки, спільними зусиллями дорослі і діти. Щороку перше заняття у гуртку починається із вивчення Правил вихованця козацької школи – «Заповідей джур», почувши які на першому занятті, діти повинні запам’ятати на все життя. У процесі зростання ці правила повинні стати для наших вихованців справжнім кодексом лицарської честі.
За традицією, один раз на рік, на День школи, в урочистій обстановці відбувається посвята в джури кращих слухачів, які під час вишколів довели, що гідні носити це звання. Особливо впливає на патріотичне виховання джур глибоке знання історії свого роду, свого краю, рідної землі. Найкраща школа патріотизму – сім’я. Тож, на заняттях історії та народознавства особлива увага звертається на основні положення, що характеризують дерево роду:
-
священні знаки та символи роду (народу);
-
імена предків, їх мова;
-
віра та світогляд;
-
обряди та звичаї;
-
рід занять предків;
-
методи народної медицини;
-
міфологічні та історичні перекази, легенди, думи, пісні.
За 30 років існування «Школи джур» склалася своєрідна модель дитячого самоврядування «Козацький гарт», яка поєднує адміністративне управління з дитячим громадським самоврядуванням, що сприяє підвищенню ефективності національного виховання підростаючого покоління та задоволенню потреб, нахилів і інтересів особистості, досягненню практичних навичок у різних сферах життєдіяльності.
Групи вихованців по 10 – 15 чоловік певних напрямків діяльності гуртків мають умовну назву – рої, на чолі якого є ройовий – вихованець цієї групи. Рої умовно об’єднуються в сотню, наприклад, сотня «Пластуни» (кер. гуртка Архіпов В.А.), сотня «Хортицька» (кер. гуртка Циб С.О.), сотня «Мистецька» (кер. гуртка Свінцова Т.В.). На чолі сотень, тобто гуртків, – отамани сотень – керівники цих гуртків. Очолює весь цей колектив: козачат, джур, молодих козаків, отаманів сотень – отаман «Школи джур», директор Центру.
Для вирішення загальних та поточних питань збираються Ради:
-
вихованців «Школи джур»,
-
вихованців «Школи джур» та адміністрації закладу,
-
вихованців «Школи джур», адміністрації закладу,батьківського комітету або батьківської громадськості.
Рада є вищим органом самоврядування «Школи джур» та всеукраїнсько-дитячо-юнацькій військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»).
Кадрове забезпечення
Кадрове забезпечення закладу здійснено у повній відповідності з навчальним планом та освітньою програмою закладу, спеціалізацією та шестиденним режимом його роботи.
В центрі працює 10 технічних працівників, 19 педагогічних працівників. Всі педпрацівники ведуть гурткову роботу. З числа педагогічних працівників: основних - 12, сумісників - 7; адміністративно-управлінського персоналу - 3.
З 19 педагогів повну вищу освіту мають 17 осіб, 2 – неповну вищу. Два – керівники гуртків–методисти, 9 педагогів нагороджені грамотами Запорізької обласної ради, двоє отримували премію міського голови.
Головною метою закладу є здобуття знань, формування знань та вмінь з історії українського козацтва, формування навичок військово-спортивної підготовки учнівської молоді на основі народних звичаїв та усвідомлення героїчного минулого наших предків.
Змістом освітнього процесу у закладі є формування у вихованців патріотизму, духовності, національної свідомості, поваги до народу, його традиції. Формування психологічної та фізичної готовності вихованців до виконання громадянського та конституційного обов’язку щодо захисту національних інтересів та незалежності держави, підвищення престижу військової служби, формування і розвиток мотивації до служби до Збройних сил України, формування здорового способу життя, зміцнення духовного і фізичного здоров’я дітей і підлітків, розвиток козацького виховання через народні ігри та забави козацьких єдиноборств: Спас, бойовий гопак, нахрест, пластун тощо.
У поточному навчальному році в 12 гуртках 46 групах отримують позашкільну освіту 685 вихованців закладу. У минулому навчальному році в 12 гуртках 48 групах навчалося 715 учнів. Охоплено позашкільною освітою в закладі учнів Комунарського, Хортицького, Олександрівського, Шевченківського, Дніпровського, Вознесенівського районів міста. В Комунарському районі чітко визначено школи, які є опорними щодо національно-патріотичного виховання учнів засобами козацького виховання.
Вихованці закладу отримують освіту в гуртках за п’ятьма напрямками діяльності:
- військово-патріотичний;
- туристсько - краєзнавчий;
- гуманітарний;
- соціально-реабілітаційний;
- фізкультурно-спортивний.
Кількість гуртків за напрямами, їхня наповнюваність дітьми
Військово-патріотичний напрям:
- гурток «Початкової військової підготовки»,
- гурток “Джура»,
- гурток «Козачата».
Туристсько-краєзнавчий напрям:
- гурток «Основи туристської підготовки».
Гуманітарний напрям:
- гурток «Історія України і козацтва,
- гурток «Українське народознавство».
Соціально-реабілітаційний напрям:
- гурток «Лідер ХХІ століття».
- гурток «Основи долікарської допомоги».
- гурток «Соціально-фізична реабілітація».
Фізкультурно-спортивний напрям:
- гурток єдиноборств.
- гурток загальної фізичної підготовки.
- гурток «Спортивні танці».
Педагогічний колектив закладу працює над проблемною темою Центру: «Створення продуктивного виховного простору розвитку життєвої компетенції вихованців «ЗПО «ЗЦКВПВ «Школа джур» на засадах духовної спадщини України – народної та козацької педагогіки», спрямовуючи зусилля на інтелектуальний і духовний розвиток вихованців, їх підготовку до професійної і громадської діяльності, удосконалюючи методичний педагогічний інструментарій з метою створення умов для набуття вихованцями додаткових знань, умінь і навичок за інтересами, подальшого розвитку дитячого самоврядування.
Вихованці закладу – активні учасники міських та обласних заходів та конкурсів.
Організовані та проведені заходи Центром :
1. Міський військово-спортивний конкурс «Патріот Вітчизни» 21.12.-23.12.2022р вихованці зайняли І місця – 1, ІІ місця – 1, ІІІ місце – 1, дистанційно
2. Вікторина присвячена 140-річчю від дня народження генерала-хорунжого Армії УНР Марка Безручка 23.10.2023- 26.10.2023 Онлайн формат Молодша вікова Категорія - 1 місце «Єдиноборства. Рукопаш. Пластуни Ласки» 2 місце «Спортивні танці» 3 місце Дніпровський ім. Мазепи СТАРША ВІК.КАТ. 1 місце «Єдиноборства. Рукопаш. Пластуни Шипи 1» 2 місце «Єдиноборства. Рукопаш. Ласки Пластуни» 3 місце «Єдиноборства. Рукопаш. Пластуни Шипи 2»
3. Перший етап міського відбіркового конкурсу читців «Мова єднає» 16.10.2023 по 10.11.2023 Онлайн формат
4. Тижденъ безпеки дорожнъого руху (Конкурс малюнків «Безпека на дорозі» 13-19.11.2023 Онлайн формат
5. Козацький військово-патріотичний вишкіл «Котигорошко» присвячений до Дня Збройних Сил України та Дня Святого Миколая 04.12.2023-07.12.2023 Дистанційно
Участь у міських заходах:
1. Міський конкурс «Добро починається з тебе» Благодійна акція «Відкриваємо серця для добра» 13-16.12.2022
2. Міський фестиваль до Дня Захисника України «Твоїх героїв славимо, Україно!» 20.10.2023. Дистанційно
3. Міський конкурс соціальної реклами «Збережемо майбутнє молоді!»
17.11.2023 Дистанційно
4. Міський конкурс «Мова єднає» 22.11.2023 дистанційно (Грамоти призери 5 шт.)
Участь у обласних заходах:
1. Обласна Акція «Оберіг для героя» 18.11.2022
2. Обласний онлайн-конкурс з науково-технічної творчості «Козацькими стежками» 20.09-20.10.2023 Онлайн формат (І місце нагороджені грамотою)
3. Обласний фестиваль традицій «Природа рідного краю- джерело натхнення»
Онлайн формат 20.10-27.10.2023
4. Участь у другому всеукраїнсько дитячо-юнацькій військово-патріотичній грі «Сокіл» («Джура») (19-21.05.2023р.) (отримали грамоти в номінації Історія козацтва та України 3 місце)
Участь у Всеукраїнських заходах:
Всеукраїнський відкритий фестиваль-майстерня «Адреса дитинства- Гра»
24-28.10.2023 БК «Орбіта» Диплом Лауреата в номінації «Ролики»
На базі Центру створено курінь ім. Марка Безручка, який активно бере участь у всіх заходах та конкурсах Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»).
Фінансове забезпечення ЗЦКВПВ «Школа джур»
За кошти міського бюджету у 2023-2024 навчальному році перезаряджені вогнегасники, проведено промивку та продувку тепломережі, замір опору.
Витрати на проведення міського військово-спортивного конкурсу «Патріот Вітчизни» – 7497,72 грн.
Витрати на проведення міського козацького військово-патріотичного вишколу «Джура» (19-21.05.2023р.) – 7049,10 грн.
Витрати на сантехнічні ремонтні роботи – 12355.00 грн
Витрати на придбання технічного інвентарю 8789.00 грн
Витрати на канцелярське забезпечення 4697.40 грн
До початку нового навчального року в усіх навчально-тренувальних приміщеннях закладу силами педагогічних та технічних працівників був проведений косметичний ремонт коридорів, навчальних та підсобних приміщень будівлі, пофарбовано ганки та вхідні двері, виконано огляд та випробування спортивного обладнання та тренажерів, проведено огляд та прибирання прилеглої території від бур’янів та небезпечних предметів. Також проведена підготовка до опалювального сезону. З метою теплозбереження співробітниками здійснено поточний ремонт і утеплення вікон та дверей приміщень.
Певна увага працівниками закладу приділяється зміцненню матеріально-технічної бази: поповненню її обладнанням, навчальними та наочними посібниками, ремонту спортивного приладдя та інвентарю.
З метою впровадження інноваційних педагогічних технологій в навчально-виховний процес в закладі забезпечено доступ до мережі Інтернет. Впродовж року оновлено власний веб-сайт, де розміщуються нормативно-правові документи, методики, відомості про організаційно-масові заходи, оголошення, новини, фотогалерея; інформація постійно оновлюється та доповнюється.